Agent nadaje. Powieść sensacyjna dla krótkofalowców

agent nadaje m 150x150Na tegorocznej imprezie ŁOŚ  w dniu 27 maja br. kol. Ryszard SP4BBU ma zamiar zaprezentować swoją nową książkę  dla krótkofalowców pt. Agent nadaje. Jest to pierwsza w polskiej literaturze powieść której akcja w całości rozgrywa się w  środowisku  radioamatorów.
Opowieść o urokach naszego hobby, jak zapewnia autor, jest wzbogacona o wątki sensacyjne, a nawet kryminalne. Jest to bowiem publikacja przeznaczona nie tylko dla fanów naszego hobby, ale i czytelników, którym obca jest nasza pasja. Autor ograniczył do minimum nazewnictwo radiotechniczne. Chcąc przybliżyć  czytelnikom  nasze hobby. 
   

Ryszard SP4BBU zawarł na wielu kartach książki piękno naszej pasji w postaci opisów wypraw krótkofalarskich w kraju i zagranicą. Są podane przykłady wieloletniej przyjaźni fanów krótkofalarstwa. Nie brakuje wątków związanych z radioreaktywacją wśród młodzieży. Aby książkę się lepiej czytało wpleciono postać szpiega działającego w naszym środowisku. Pościgi i akcje policyjne mające na celu złapanie agenta uatrakcyjniają fabułę. Nakład książki jest minimalny, wręcz śladowy. To zaledwie kilkaset egzemplarzy. Autora – emeryta nie stać na opłacenie druku paru tysięcy egzemplarzy w  wysokości  kilkunastu tysięcy złotych. Zdaniem  kolegów krótkofalowców, którzy przeczytali książkę przed jej wydrukowaniem, publikację dobrze się czyta. Warto aby ZG PZK i kierownictwa klubów oraz OT PZK zadeklarowały autorowi  chęć nabycia książek, bo w przystępny sposób pokazuje ona  na czym polega nasza pasja. Książka mogłaby się znaleźć w bibliotekach szkolnych i trafić do adeptów naszego hobby w klubach krótkofalarskich. Książka nie będzie dostępna w księgarniach i w internecie, tylko u autora SP4BBU. Można do niego wysyłać maile z deklaracjami zakupu, ale dopiero po 12 czerwca br. , kiedy wróci on z zagranicy. Maile do SP4BBU: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; oraz Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.