MIĘDZYODDZIAŁOWE SPOTKANIE KRÓTKOFALOWCÓW „RENIFER” W BACHORZU

Beznazwy-6
Kategoria
Terminarz wydarzeń różnych
Termin
piątek, 14 czerwiec 2019 16:00 - niedziela, 16 czerwiec 2019 16:00
Miejsce
Ośrodek Rehabilitacyjno-Wypoczynkowy NATURA w Bachorzu - Polska

W zeszłym roku minął hucznie nieobchodzony jubileusz zorganizowania po raz piąty na północy Polski międzyoddziałowych spotkań krótkofalowców. Również mało hucznie będziemy obchodzili fakt organizowania ich po raz szósty. Drugi weekend czerwca to już (na razie – diabli wiedzą, co życie przyniesie. Niestety, znowu masowa impreza i spóźniona informacja) stały termin spotkań. Czyli w tym roku przypada na 14 – 15 – 16. Oczywiście dniem głównym jest sobota. Ci, którzy chcą przyjechać wcześniej, by sobie na spokojnie pogadać, przyjeżdżają już w piątek po 16:00 i wyczerpani rozmowami nocują. W sobotę zaczynamy o 9:00 otwarciem sekretariatu, z imprezą oficjalnie ruszamy o 11:00. Jak zwykle będą prelekcje, namiot na spotkania i mały lub większy handelek, kawa, herbata, ciastka, posiłki, ognisko. Oczywiście z soboty na niedzielę można też nocować. To nawet rozsądne, bo jak kto zażyje świeżego powietrza z jakimiś tam procentami (teraz pełno świństwa w powietrzu lata), to nie musi siadać za kółko i jechać ze szkodą dla siebie i innych. W tym roku są dwie organizacyjne zmiany. Pierwsza z ogniskiem – futer do grillowania zapewnią organizatorzy, udział w ognisku będzie kosztował symboliczną złotówkę (słownie – 1 zł), w myśl zasady, że jak coś jest bezpłatne, to potem nikt tego nie szanuje. Płatne przy wejściu na imprezę u wykidajły pilnującego kulturalnego zachowania w czasie nocnych harców.

Oto jak wyglądają inne koszty.

Opcja    Opis opcji    Cena
A    Przyjazd w piątek (kolacja), nocleg, wyjazd w sobotę (śniadanie, obiad)    102 zł
B    Przyjazd w sobotę (obiad, kolacja), nocleg, wyjazd w niedzielę (śniadanie)    102 zł
C    Przyjazd w piątek (kolacja), cała sobota (śniadanie, obiad, kolacja), wyjazd w niedzielę (śniadanie) = dwa noclegi    171 zł
D    Dla osób, które przyjeżdżają i wyjeżdżają w sobotę – obiad    28 zł
E    Dla osób, które przyjeżdżają i wyjeżdżają w sobotę – obiad i kolacja    45 zł

Dzieci do lat 4 bezpłatnie.
Ze względów organizacyjnych innych opcji z noclegami i posiłkami nie przewidujemy. Jedyne, co może się zmienić (i pewnie to nastąpi), to niższa opłata za posiłki dla dzieci do lat 12. Ale przyznaję się bez bicia, zapomniałem o tym w czasie negocjacji i muszę porozmawiać w tej sprawie dodatkowo. Od osób dorosłych, poza tymi, które uczestniczą w spotkaniu w ramach opcji A, B, C, D i E, będziemy przyjmowali darowiznę-wkład własny na rzecz organizacji MSK w wysokości 5 zł. Dzieci to nie dotyczy.
Wpłaty dokonujemy na konto Kuźnia Petroniusza – Usługi i Szkolenia Piotr Eichler, nr konta  10 1940 1076 3003 7195 0000 0000 z dopiskiem MSK Bachorze oraz jakie opcje i ile np. 2xA, 3xD, itp. Termin wpłat mija we wtorek 4 czerwca 2019 r. Osoby dokonujące wpłaty proszę o potwierdzenie tego faktu na maila Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. z podaniem za kogo zrobiono zapłatę – z doświadczenia wiem, że jedna osoba płaci czasami za kilka. W mailu jest okazja złożenia życzeń do złotej rybki, typu kto z kim śpi.
UWAGA! Po zeszłorocznych perturbacjach kuchennych (bardziej przykrościach i nieporozumieniach oraz pretensjach do organizatorów – może i słusznych) W TYM ROKU NIE BĘDZIE MOŻLIWOŚCI WYKUPIENIA POSIŁKÓW NA MIEJSCU! Posiłki sobotnie w opcjach opłat D i E przygotowane, zagwarantowane, zapewnione – nazwijcie to jak chcecie – będą tylko dla osób, które dokonają wpłaty do 4 czerwca br. To druga, bardzo istotna, poza udziałem w ognisku, zmiana organizacyjna.
Osobom decydującym się na nocleg przypominam, że w pokojach nie wolno palić i używać czajników (są w budynkach miejsca wydzielone do zrobienia kawy czy herbaty). Napoje mocniejsze we własnym zakresie – organizatorzy są abstynentami ograniczonymi przepisami ruchu drogowego, a ośrodek nie prowadzi wyszynku.
Do stołówki pójdziemy w następujących godzinach (ci, którzy mają te posiłki wykupione, to chyba jasne):
w piątek:
•    kolacja od 18:00 do 19:00
w sobotę
•    śniadanie od 8:00 do 9:00
•    obiad od 14:00 do 15:00
•    kolacja od 18:00 do 19:00
•    ognisko od 21:00
w niedzielę:
•    śniadanie od 9:00 do 10:00
Oczywiście na terenie ośrodka, jak zawsze, będzie można sobie porozwieszać anteny, popracować z Zaborskiego Parku Krajobrazowego i Parku Narodowego „Bory Tucholskie”, wyskoczyć na pobliskie zamki (np. Charzykowy, Chojnice, Człuchów, Tuchola, Raciąż, Żalno, Debrzno, Kamień Krajeński) oraz takie różne inne.

To chwilowo tyle, jak coś mi się przypomni – dam wszystkim znać. Zapraszam na VI Międzyoddziałowe Spotkania Krótkofalowców „RENIFER” w Bachorzu.

Nadzorca ogniskowego wykidajły
Piotr Eichler SP2LQP
(nr telefonu można namierzyć w internecie, ale proszę nie dzwonić przed 15:00, bo w pracy nie odbieram.)

 
 

Terminy

  • Od piątek, 14 czerwiec 2019 16:00 do niedziela, 16 czerwiec 2019 16:00

Wspierane przez iCagenda