Menu Zamknij

Urodziłem się 16 października 1953 roku. Tam też, będąc uczniem szkoły średniej ( I LO im. Ks. Elżbiety ), przez przypadek trafiłem do Klubu Łączności LOK (SP1KJW) i tak zaczęła się moja przygoda z krótkofalarstwem. Pod czujnym okiem kolegów: Ryszarda (SP1DTQ) i Bogdana (SP1DUY) wraz z kilkoma kolegami poznawaliśmy tajniki sztuki krótkofalarskiej. Pierwsze QSO ze stacją SP9PBH/4 pozostaje w pamięci do dziś.

28 maja 1971 roku otrzymałem licencję nasłuchowca i swój pierwszy znak – SP1-8336. W 1972 roku, po zdaniu egzaminów i długim oczekiwaniu, w komunikacie ZG PZK usłyszałem, że jestem szczęśliwym posiadaczem licencji nadawcy i znaku SP1FQN.

W 1973 roku rozpocząłem studia w WSOWŁ im. płk. B. Kowalskiego w Zegrzu k/Warszawy i tam aktywnie pracowałem jako operator stacji klubowej SP5PSL.

Minęły cztery lata. Po skończeniu studiów losy rzuciły mnie do pięknej krainy Warmii i Mazur, gdzie w Braniewie zostałem operatorem stacji SP2ZNC. Czas biegł nieubłaganie a obowiązki zawodowe i rodzinne wymogły, aby licencję odłożyć do szuflady. Jednak ścieżka do klubu była wydeptana.