Władek SP1AEN

MOJA DROGA PRZEZ KRÓTKOFALARSTWO

Urodziłem się w 27.06.1954 r. w Przechlewie woj. Pomorskie.
Jestem członkiem PZK nieprzerwanie od 1970 r.
Krótkofalarstwem zainteresowałem się w 1969 r. w Technikum Telekomunikacyjnym w Koszalinie, gdzie prężnie działał szkolny klub krótkofalowców SP1PTT. Jako członek klubu wstąpiłem do PZK i otrzymałem licencję nasłuchową SP1-8309. Od tego momentu aktywnie pracowałem na radiostacji klubowej i przygotowywałem się do egzaminu na licencję nadawcy. W 1972 r. po pomyślnym zdaniu egzaminów otrzymałem znak wywoławczy SP1AEN. Od tego momentu stopniowo rozpoczynałem pracę pod własnym znakiem. Szczególnie fascynowały mnie zawody krótkofalarskie i praca przede wszystkim emisją cw. Na spotkaniach w siedzibie oddziału PZK w Koszalinie bardzo zainteresował mnie sposób wymiany kart QSL. Kol. Jurek SP1AAY (S.K.) jako QSL-Manager postanowił przyuczyć mnie do „tego fachu”. Odtąd byłem nieformalnym pomocnikiem QSL-Managera.
Będąc związanym z Koszalinem pracowałem kolejno ze stacji klubowych SP1PTT, SP1KBK oraz w okresie wakacyjnym ze stacji SP1KOS.
Po uzyskaniu licencji nadawcy w klubie SP1PTT  prowadziliśmy z kolegami szkolenie nowych członków. Kilku z nich uzyskało licencje nadawców i do dzisiaj są wytrawnymi operatorami, aktywnymi na pasmach.
Po odbyciu zasadniczej służby wojskowej, jeszcze kilka lat aktywnie udzielałem na w działalności społecznej na rzecz klubu SP1PTT oraz oddziału PZK  w Koszalinie.
W 1978 r. przeniosłem się do Debrzna i wspólnie z kolegami uaktywniliśmy i poszerzyliśmy  działalność klubu SP1KOS. Prowadziliśmy szkolenia młodzieży szkolnej, aktywnie pracowaliśmy w zawodach krótkofalarskich, organizowaliśmy różnorodne spotkania środowiskowe. Zorganizowaliśmy Krajowy Zjazd PK RVG. Równolegle nie zaniedbywałem pracy pod własnym znakiem, powiększając swój dorobek.
W 1984 r. zostałem członkiem SPDX Klubu z nr 473/R.
Od 1992 r. pełnię funkcję QSL-Managera okręgu SP1. Pełnię również funkcję oddziałowego QSL-Managera. W 1995 r. zostałem wyróżniony Odznaką Honorową PZK Nr 409.
W logu mam zalogowanych ponad 220 000 QSO i potwierdzone łączności z 330 krajami, kilkaset pucharów, dyplomów, nagród i innych wyróżnień za udział w zawodach krajowych i zagranicznych oraz za działalność społeczną na rzecz PZK. Jestem członkiem specjalistycznych klubów telegraficznych CW-ops. SPCWC, UCWC, AGCW-DL, CTC, TRC.

Za działalność społeczną, koleżeńskość i sukcesy krótkofalarskie Władek SP1AEN w roku 2016 został wyróżniony Złotą Odznaką Honorową PZK.

Jurek SQ2NIA